Melonnan alkeis- ja jatkokurssit

MelontakurssitSE-Action järjestää melontakursseja vain kivenheiton päässä Helsingistä.

Kajakkimelonnan alkeiskurssilla tutustutaan kajakin ominaisuuksiin ja melontatekniikkaan turvallisuutta unohtamatta. Päivän mittaisella kurssilla pääsee hyvin melonnan makuun. Ohjaaja auttaa sinua kaikessa. Mukaan tarvitset vain eväät, mukavat vaatteet ja reippaan mielen.

Jatkokurssilla syvennytään tarkemmin melontatekniikkaan. Kahden päivän mittaisella kurssilla pääsee kokeilemaan erätaitojakin ja viettämään jännittävän yön teltassa. Merimelonta- ja pelastautumistaitoja hiotaan myös viikonlopun kestävällä melontaretkellä.

Huom! llmoittautumiset viimeistään 14 päivää ennen kurssin alkamista. Ilmoittautumisen yhteydessä lähetämme varustelistan. Kursseissa on säävaraus. Tervetuloa melonnan upeaan maailmaan! 

Vastaamme mieluusti kaikkiin kursseihin liittyviin kysymyksiinne.

Puh: (09) 256 4040
info at seaction.com